Загальні відомості

Спеціальність “Міжнародна економіка” охоплює ключові аспекти прикладної економіки, організації та забезпечення ефективного співробітництва суб’єктів господарської діяльності різних країн, дає необхідну сукупність теоретичних та практичних знань про сучасні тенденції розвитку економічних систем країн світу та взаємозв’язків з ними.

Фахівці з міжнародного бізнесу набувають знань з розробки оптимальної стратегії діяльності суб’єктів міжнародного бізнесу, мовної взаємодії та аналізу інформації іноземною мовою в рамках професійно-ділової сфери спілкування, організації підприємницької діяльності, прогнозування сучасних тенденцій та умов міжнародного бізнес-середовища, підготовки та проведення заходів маркетингової, комерційної, інвестиційної політик суб’єктів міжнародного бізнесу.

Випускники спеціальності «міжнародний бізнес» можуть працювати економістами, аналітиками чи займати керівні посади в міжнародних компаніях та вітчизняних фірмах, які реалізують свої міжнародні амбіції.

Фахівець з міжнародної економіки підготовлений виконувати такі функції: організаційну, контролюючу, аналітичну, планувальну, прогностичну, мотиваційну, дослідницьку, освітню. Відповідно до цього він може займати керівні посади у підрозділах, що пов’язані із зовнішньоекономічною діяльністю, як на рівні підприємства, такі в місцевих та державних органах влади. Крім того, володіння іноземними мовами дозволяє такому фахівцю вільно проводити переговори з іноземними партнерами, бути експертом при укладанні міжнародних договорів, організовувати та управляти експортно-імпортними операціями, керувати закордонними філіями та представництвами, працювати з міжнародними організаціями тощо.

На даний момент на кафедрі економічної теорії та міжнародної економіки працює 11 – штатних викладачів, 10 – кандидатів наук, з них 5 - доцентів, 4 - старші викладачі та 2 - асистенти. Роботу кафедри обслуговує 1 старший лаборант. Науково-педагогічна спеціальність (кваліфікація) викладачів кафедри відповідає дисциплінам, що вони викладають.