Основними напрямами діяльності відділу
навчально-методичної роботи, акредитації та ліцензування є:
-
Участь в організації розробки та аналізу якості навчальних планів на основі освітньо-кваліфікаційних характеристик фахівців та освітньо-професійних програм із спеціальностей для всіх форм навчання.
-
Надання інформації навчальним підрозділам про нові державні нормативно-правові положення стосовно питань освіти та про зміни, внесені до чинних раніше, конкретизація їх відповідно до умов інституту та сприяння впровадженню у безпосередню практику.
-
Систематичний контроль правильного і своєчасного ведення первинної навчальної та обліково-звітної документації підрозділами і кафедрами.
-
Розробка щорічних графіків навчального процесу для студентів денної та заочної форм навчання всіх спеціальностей.
-
Підготовка всіх вихідних документів для розрахунків і здійснення контролю розрахунків обсягів річної навчальної роботи кафедр та інституту в цілому.
-
Здійснення контролю стану виконання планових обсягів навчальної роботи кафедр і окремих науково-педагогічних працівників.
-
Здійснення контролю за підготовкою до екзаменаційних сесій, їх ходом та ліквідацією студентами академічної заборгованості.
-
Участь у формуванні реєстру та каталогу баз виробничої практики студентів, укладання договорів про співпрацю з організаціями, установами, підприємствами, контроль і аналіз ефективності проходження практики; організація проходження стажування студентів ЧТЕІ ДТЕУ та проходження виробничої практики і стажування студентів з інших ВНЗ.
-
Участь у формуванні складу державних екзаменаційних комісій, прийом протоколів та звітів голів державних екзаменаційних комісій та передача їх в архів.
-
Отримання (за дорученням) від Міністерства освіти і науки України документів про освіту та передача їх уповноваженим матеріально-відповідальним особам деканатів інституту.
-
Забезпечення навчальних підрозділів і окремих викладачів усіма необхідними бланками планово-звітної документації.
-
Удосконалення системи діловодства та управління навчальним процесом, в т.ч. на базі створення, впровадження і використання комп'ютерних програмних продуктів і мереж.
-
Постійне вивчення та розповсюдження кращого досвіду організації і управління навчальним процесом.
-
Організація проведення навчання внутрішніх аудиторів СУЯ з числа співробітників Інституту. Здійснювати ознайомлення керівників процесів та співробітників інституту з наказами по СУЯ.
-
Забезпечення реалізаціїю положень законодавчих актів у сфері ліцензування, акредитації (закони України, постанови Кабінету Міністрів України) та виконання нормативних документів (Наказів Міністерства освіти і науки України, Акредитаційної комісії України, Інституту щодо ліцензування та акредитації.
-
Підготовка плану проведення ліцензування та акредитації Інституту на навчальний рік. Перевірка, дотримання і виконання Ліцензійних умов надання освітніх послуг у сфері вищої освіти та умов забезпечення державної гарантії якості вищої освіти в матеріалах самоаналізу за спеціальностями Інституту та справах щодо ліцензування.