Майстер-клас
«Актуальні питання захисту прав споживачів»
З нагоди Всесвітнього дня прав споживачів, а також відзначення 55-річчя ЧТЕІ КНТЕУ 10 березня 2021 року кафедрою маркетингу, цифрової економіки та підприємництва, а також відділом контролю у сфері торгівлі, робіт, послуг Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецький області в режимі он-лайн проведений майстер-клас на тему «Актуальні питання захисту прав споживачів» для студентів ЧТЕІ КНТЕУ.
З вітальним словом до партнерів і студентів звернулась заступник директора з навчально-педагогічної роботи, організації та забезпечення оствітньо-виховного процесу, к.т.н., доц. Ірина Романівна Лошенюк, яка підкреслила актуальність тематики заходу та висловила подяку відділу контролю у сфері торгівлі, робіт, послуг Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецький області за плодотворну та довготривалу співпрацю.
У доповіді к.е.н., доц. кафедри маркетингу, цифрової економіки та підприємництва ЧТЕІ КНТЕУ Олена Ярославівна Бозуленко наголосила на гарантованому Конституцією України контролі за захистом прав споживачів, важливості знання основних положень Закону України «Про захист прав споживачів»; розповіла про історію виникнення свята – Всесвітнього дня захисту прав споживачів, який з 1983 року щорічно відзначає міжнародна громадськість.
Начальник відділу контролю у сфері торгівлі, робіт, послуг Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецький області Надія Григорівна Кутиніна розповіла про особливості застосування на практиці законодавства у сфері захисту прав споживачів, про організацію та порядок проведення планових та позапланових перевірок.
Головним спеціалістом відділу контролю у сфері торгівлі, робіт, послуг Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецький області Ніною Валентинівною Горяніною були наведені конкретні приклади вирішення питань щодо захисту прав споживачів нашого міста та області. Особливу увагу було приділено роботі Інтернет-магазинів, роль яких значно зросла під час карантину.
Директор ТОВ «Будторг» Олександра Миколаївна Гончарова навела конкретні приклади дії законодавства у сфері захисту прав споживачів на товаристві, пояснила вирішення ситуацій, які виникають між продавцями та споживачами товарів.
Майстер-клас дозволив студентам отримати практичні знання як майбутнім фахівцям у сфері торгівлі, а також як пересічним споживачам.
Наприкінці зустрічі було зазначено, що цивілізований захист прав споживачів є однією з обов’язкових умов розвитку кожної правової держави. Всесвітній день прав споживача - це привід подякувати тим, хто пильнує наші споживацькі інтереси, це ще одна можливість порадіти зростаючому рівню правової обізнаності населення.
Наші щирі вітання всім, хто бере безпосередню участь у цьому процесі, всім, хто захищає наші права - права людини, особистості і споживача.