Математичні читання на тему:
«Микола Чайковський – вчений математик, вихователь, громадянин»
14 квітня 2021 року у режимі on-line на базі ЧТЕІ КНТЕУ кафедрою фінансів та банківської справи було проведено математичні читання присвячені 55-річчю Чернівецького торговельно-економічного інституту КНТЕУ на тему: «Микола Чайковський – вчений математик, вихователь, громадянин» за участю викладачів кафедри, інституту та студентів Чернівецького торговельно-економічного інституту КНТЕУ.
Модераторами заходу виступила – канд.фіз.-мат.наук, доцент кафедри Дрінь І.І. Мета заходу – ознайомити студентів з життєвим шляхом та науковою діяльністю визначних українських математиків. У кожному періоді історії математики були свої видатні постаті вчених, в яких були різні долі. Одні зажили слави і безсмертя ще за життя, іншим судилося пройти складні шляхи і розділити трагічну долю свого народу. Багато визначних математиків стали зразками щирої відданості науці, патріотами свого народу.
Під час проведення математичних читань студенти та викладачі довідалися про особисте життя, віддане служіння математиці та про наукові відкриття, відомі в Україні і далеко за її межами професора Львівського університету М.А. Чайковського.
З вітальним словом виступила завідувачка кафедри фінансів та банківської справи, доктор економічних наук, професор Чорновол Алла Олегівна, яка відмітила, що математика - галузь невтомного пошуку і важкої до самозабуття праці. Іноді на доведення однієї теореми потрібні роки. Праця вченого-математика подібна до праці поета: як і в поезії, у математиці діють досить складні механізми пошуку і оформлення знайденого результату. Проте, про математиків чомусь не прийнято говорити піднесено, захоплено, хоча вони також заслуговують високих слів подяки, які ми часто адресуємо людям подвигу і мужності. Праця математиків не виставляється на театральній сцені, про неї не говорять у репортажах з космосу, але вона присутня скрізь.
Цікавими були доповіді студентів першого курсу – Конської Аделіни, Артименка Олександра, Битяна Максима, Трухановича Владислава, Гав’юка Ростислава, Боднарюка Михайла, Глевчук Вікторії, та Хім’яка Івана.
Доповіді викликали зацікавленість студентів та викладачів, що підкреслило їх актуальність.