Доктор філософських наук, професор
(01.09.2003 – 26.08.2009)


Народився Валерій Володимирович 16 квітня 1939 року в місті Попасна Луганської області у родині службовців. У 1963 році закінчив філологічний факультет Московського державного університету імені М. В. Ломоносова за фахом «філолог-викладач російської мови». У 1972 році закінчив аспірантуру з філософії в Новосибірському державному університеті і захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата філософських наук. У 1999 році в НГУ захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора філософських наук.

Працював старшим викладачем, доцентом кафедри філософії Красноярського державного університету (1972-1983 рр.), завідувачем кафедри філософії Сибірського технологічного інституту, завідував кафедрою філософії Сибірського державного технологічного університету (1983-1987 рр.), доцентом кафедри філософії Красноярського інженерно-будівельного інституту (1988-1994 рр.), доцентом, професором, завідувачем кафедри філософії Красноярського державного аграрного університету, професором Київського славістичного університету. З 2003 по 2009 рр. професор кафедри соціально-економічних наук, економічної теорії ЧТЕІ КНТЕУ та голова Чернівецького обласного філософського товариства.

В область наукових інтересів В. В. Павловського входять питання, пов'язані з філософським осмисленням соціально-вікових груп і віку людей, організація дослідницьких проектів нових інтегративних наук, що займаються вивченням різних соціально-вікових верств населення. В. В. Павловським створена власна концепція етасологіі (науки про вік людини), яка охоплює необхідні відомості з природничих, суспільних, прикладних та інших наук. У систему етасологіческіх наук він включає інфантологію, пубертологію, ювентологію, матурітологію, пресенологію і сенектологію - науки про дитячий, підлітковий, молодий, зрілий, похилий і старечий вік. Він вважає, що дані дисципліни дозволяют комплексно досліджувати природні та соціальні особливості різних соціально-вікових груп суспільства, а також забезпечують можливість інакше розглянути спадкоємності і зміни поколінь, включаючи їх значення в суспільному розвитку. Також В. В. Павловський розробляє власну наукову теорію ювентологіі - інтегративної науки про молодь як про особливу вікову соціальну групу. Нагороджений орденом «Знак Пошани» (1981 р). В арсеналі наукових праць – 3 монографії, більше 150 наукових публікацій.

на попередню