Студентські наукові читання
27 березня 2018 року в Чернівецькому торговельно-економічному інституті КНТЕУ відбулися традиційні щорічні студентські наукові читання, в яких взяли участь студенти 1 курсу інституту всіх спеціальностей і викладачі кафедри економічної кібернетики та міжнародних економічних відносин. Нинішній захід був присвячений 150-річчю від дня народження видатного українського вченого-математика Георгія Феодосійовича Вороного.
У доповідях, представлених студентами Андрійчук Ольгою та Падиніч Софією («Фінанси, банківська справа і страхування»), Сафроновою Ольгою, Матейчук Тетяною і Топор Кароліною («Менеджмент організацій торгівлі»), Банарик Софією («Економічна кібернетика»), Деревець Катериною («Облік і оподаткування»), Талалай Єлизаветою («Міжнародна економіка») та Андрейчуком Павлом («Маркетинг»), були висвітлені основні біографічні дані Георгія Феодосійовича та членів великої родини Вороних, шлях вченого від гімназичних захоплень до відкриттів світового значення, основні наукові результати, отримані Георгієм Вороним, та їх значення у розвитку вітчизняної та світової науки.
Модератор заходу, доцент кафедри економічної кібернетики та міжнародних економічних відносин Бурачек Віктор Романович ознайомив присутніх зі змістом основних наукових положень і понять розробленої Георгієм Вороним теорії паралелоедрів та навів приклади їх практичного застосування в різних галузях знань – кристалографії, фізиці, хімії, комп'ютерній графіці, проблемах штучного інтелекту, проблемах розпізнавання образів, а також зв’язок досліджуваних ефектів з природними явищами. Був зроблений наголос на важливості патріотичного виховання при формуванні сучасного науковця-дослідника.
Подібні наукові читання вже всьоме відбуваються в ЧТЕІ КНТЕУ. Окрім розширення загального світогляду студентів, їх мета полягає в ознайомленні студентства з внеском видатних вчених-українців у світову науку, посилення мотивації щодо підвищення ефективності процесу здобування знань. Всі доповідачі отримали, як завжди, збірники з текстами доповідей. У нинішній збірник увійшла також стаття вченого-математика Галини Ситої, присвячена діаграмам Вороного.