Чернівецький торговельно-економічний інститут Державного торговельно-економічного університету

Сертифікована система управління якістю ДСТУ ISO 9001:2015


Партнери інституту




Загальні відомості





За угодами з іноземними ЗВО інститут співпрацює з партнерами з Австрії, Болгарії, Латвії, Молдови, Північного Кіпру, Польщі, Румунії, Сербії, Словаччини, Чехії та ін. (Всього 24 угоди).

На даний час в Інституті діють договори про співпрацю з наступними ЗВО:






























































 

• З 20 лютого по 03 липня 2023 р. за програмою академічної мобільності Еразмус+ у Трансільванському університеті м. Брашов (Румунія) навчається студентка 4 курсу спеціальності «Облік і оподаткування» Мельниченко Галина.

• 16 березня 2023 року до Чернівецького торговельно-економічного інституту ДТЕУ прибула делегація на чолі Паоло Брешиа (Paolo Brescia), президента Асоціації шеф-кухарів Середземномор’я і UCM-Italy, редактора книг на тему кулінарології і туризму Італії. Результатом робочої зустрічі було продовження дії договірних відносин про співпрацю між Асоціацією UCM-Italy та ЧТЕІ ДТЕУ у напрямі організації закордонної практики для студентів ОС «бакалавр» та «молодший бакалавр» освітніх програм «Харчові технології», «Готельно-ресторанна справа» та «Готельний і ресторанний менеджмент» та проведення на базі інституту циклу підготовчих майстер-класів та онлайн-курсів з вивчення італійської мови.

• 26 травня 2022 року ЧТЕІ ДТЕУ прийняв участь у ювілейному Х Міжнародному науковому симпозіумі «Можливості зміни економіко-соціальних реалій світу» як співорганізатор заходу, який відбувся в Бухарестському університеті «ARTIFEX» (Румунія). Наші науковці виступили на пленарному та секційних засіданнях.

• Науковці ЧТЕІ ДТЕУ мають можливість публікуватися у наукових збірниках ЗВО-партнерів на безоплатній основі: Старопольського університету (Польща), Економічного університету ім. Кароля Адаміцького (Польща), Факультету бізнесу і права університету УНІОН (Сербія), Вищої школи економіки та менеджменту державного управління (Словаччина), Сучавського університету ім. Штефана чел Маре (Румунія).

• Проводиться робота з проведення спільних досліджень з закордонними партнерами. В рамках цих досліджень, у Вищій школі економіки та менеджменту державного управління (ВШЕМДУ) в січні 2019 р. відбувся науковий семінар в Братиславі. З української сторони в заходах взяли участь 18 науковців ЧТЕІ, котрі отримали посвідчення про міжнародне стажування.

• Значна увага приділяється роботі із зарубіжними ЗВО-партнерами в напрямку участі студентів та викладачів у програмах академічної мобільності. Згідно з угодами, у 2019 році участь у програмі «Еразмус+» взяли Ольга Щавінська (в Сучавському університеті ім. Штефана чел Маре), Яна Янцеловська (в Трансільванському університеті у м.Брашов (Румунія), а викладач Сучавського університету Руксандра Бежинару стажувалася в ЧТЕІ і читала лекції для студентів англійською мовою.

• Проводиться активна робота по договору співпраці з Сучавським університетом ім. Штефана чел Маре. Крім організації спільної участі у програмі академічної мобільності «Еразмус+» у 2019 р. разом із Сучавським університетом в Чернівцях та Сучаві організовано та проведено круглий стіл на тему «Посилення ролі Єврорегіону «Верхній Прут» в конвергенції прикордонних територій». У Сучаві учасниками круглого столу були ректор та проректор університету, керівники повітової ради Сучавського та Ботошанського повітів, а від Чернівців представники ЧТЕІ та влади області. Крім цього щорічно організовуються спільні міжнародні науково-практичні конференції: у травні 2018 р., листопаді 2020 р., травні 2021 р., травні 2022 р.

• Досягнута домовленість з Вищою школою економіки та менеджменту державного управління в Братиславі про участь наших студентів в Проєкті, що створений у співпраці з членами Цифрової коаліції, ВШЕМДУ та ІТ Асоціацією Словаччини з Державним торговельно-економічним університетом


Партнери інституту