Чернівецький торговельно-економічний інститут Державного торговельно-економічного університету

Сертифікована система управління якістю ДСТУ ISO 9001:2015

КОНЦЕПТУАЛЬНИЙ ОПИС ОНОВЛЕНОГО ЛОГОТИПУ
ЧЕРНІВЕЦЬКОГО ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО ІНСТИТУТУ
ДЕРЖАВНОГО ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ


Логотип Чернівецького торговельно-економічного інституту ДТЕУ є цілісною композицією з чотирьох елементів в центрі якої знаходиться шапочка-конфедератка та відкрита книга. Логотип представлений у кольорах, які відповідають кольорам середнього та малого герба Державного торговельно-економічного університету.

Сьогодні шапочка-конфедератка – центральний елемент логотипу, як і раніше, вважається головним атрибутом людей з науковим ступенем: бакалаврів, магістрів, аспірантів, професорів тощо. Чотиригранна шапочка-конфедератка означає єдність багатогранності та різноманітності життя, мудрої стійкості тих, хто отримав високі знання. Зараз конфедератку має право надягати кожен, хто причетний до освіти та науки.

Атрибут академічної шапки – наявність пензлика, під назвою ліріпіп. Особливість місця розміщення пензлика не випадкова: у кого є вчена ступінь, носять ліріпіп на лівій стороні, а студенти – на правій. Колір шапки так само як і колік пензлика відповідає кольору освітньої сфери – волошковому, або блакитному!

Існує навіть урочистість при врученні дипломів студентам – перекидання ліріпіпа з правої сторони на ліву. В багатьох університетах це здійснює ректор, декан або почесний професор.

Відкрита книга з давніх часів символізує прагнення до отримання нових знань, розвиток розумових здібностей, пізнання нового, мудрості, філософії життя. Чотири виокремленні сторінки книги символізують чотири сторони світу, які відкриті для людини, що навчається та прагне розвитку. Кольорове поєднання двох нижніх сторінок підкреслює єдність з кольорами національного прапору України.

Число 1966, як один з елементів логотипу, відображає рік заснування Інституту, початок його розвитку та процвітання як освітнього, наукового та культурного центру Буковини.

Абревіатура ЧТЕІ ДТЕУ дозволяє швидко ідентифікувати Логотип з закладом вищої освіти – Чернівецьким торговельно-економічним інститутом Державного торговельно-економічного університету.

Для рекламних, інформаційно-освітніх цілей, а також ведення ділової документації дозволяється використовувати Логотип у таких монохромних кольорах: зелений, синій, білий, сірий (чорно-білий).


Передбачається використовувати оновлений Логотипу ЧТЕІ ДТЕУ в місцях, де використання власної символіки не забороняється нормативно-розпорядчими документами ЧТЕІ ДТЕУ (на офіційному веб-сайті інституту, офіційних сторінках соціальних мереж, інформаційно-рекламних носіях, сувенірах, бланках тощо).


Концептуальний опис оновленого логотипу