X Буковинський студентський фестиваль науки
20 жовтня 2022 року у змішаній формі (онлайн та офлайн) відбувся X Буковинський студентський фестиваль науки, який уже протягом 10 років щорічно проводиться на базі Чернівецького торговельно-економічного інституту Державного торговельно-економічного університету.
Метою фестивалю було створення умов для пошуку наукових студентських ініціатив, що мають підприємницький потенціал, з метою їх подальшої реалізації для відновлення економіки України після перемоги.
Розпочався захід із вітального слова Анатолія Вдовічена, д.е.н., професора, директора ЧТЕІ ДТЕУ, який зазначив, що за десятиріччя проведення фестивалю є кілька бізнес-проєктів, які уже успішно реалізувалися. Анатолій Анатолійович побажав перемоги Україні та найкращому проєкту.
До учасників заходу також звернулися Василь Кифяк, д.е.н., професор, заступник директора з науково-методичної роботи, міжнародних зв’язків та інноваційного розвитку ЧТЕІ ДТЕУ, та Сергій Бостан, директор Департаменту соціально-економічного розвитку та стратегічного планування Чернівецької міської ради.
Для об’єктивного оцінювання студентських робіт було запрошено представників органів місцевої влади, науковців, експертів та підприємців, зокрема:
- Сергія Бостана – керівника Департаменту соціально-економічного розвитку та стратегічного планування Чернівецької міської ради;
- Лілію Корчевську – д.е.н., професора кафедри менеджменту, маркетингу і туризму Херсонського національного технічного університету;
- Дмитра Спеку – інженера-технолога, експерта по відкриттю закладів ГРБ, викладача Академії HORECA, керуючого готельно-ресторанного комплексу «Victoria Deluxe»;
- Олександру Івкіну – рестораторку, готельєрку, фінансову директорку Академії HORECA.
Зазначений фестиваль набув статусу Всеукраїнського, оскільки до його участі у форматі онлайн долучилися науковці та студенти Херсонського національного технічного університету та Уманського національного університету садівництва.
У першій частині фестивалю студенти представляли власні бізнес-проєкти, серед яких найкращими було визнано:
- «Велопрокат «Street bike.UA», авторки Ангеліни Шупарської (науковий консультант – Валерія Пенюк) – І місце;
- «Центр з переробки вторинного пластику», авторів Катерини Дробот та Юлії Продан (науковий консультант – Оксана Верстяк) – ІІ місце;
- «Cook Room», авторів Катерини Андрусенко та Марії Бужори (науковий консультант – Валерія Пенюк) – ІІІ місце.
У другій частині до уваги присутніх були представлені студентські наукові дослідження. Найкращим серед них стала робота Юлії Свідніцької на тему «Концепція реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні. П’ять необхідних кроків для проведення реформи» (науковий консультант – Андрій Круглянко).
2 місце виборов Данило Вдовічен з дослідженням «Особливості управління стратегічним розвитком територіальної громади» (науковий консультант – Валентина Чичун).
3 місце здобула Галина Мельниченко з роботою «Сучасні підходи до планування та фінансового контролінгу на підприємстві: бюджетування» (науковий консультант – Сергій Рилєєв).
Члени журі фестивалю відзначили, що всі презентовані студентські проєкти та дослідження є актуальними, інноваційними та креативними.
Переможці отримали грошові винагороди від адміністрації інституту та спеціальні подарунки від готельно-ресторанного комплексу «Victoria Deluxe». Заохочувальними призами (сувенірами) від Чернівецької міської ради були нагороджені всі учасники.
Вітаємо переможців та бажаємо їм подальших звершень, а також реалізації запропонованих ідей та проєктів!