Чернівецький торговельно-економічний інститут Державного торговельно-економічного університету

Сертифікована система управління якістю ДСТУ ISO 9001:2015

Засідання Вищої школи педагогічної майстерності і професійного розвитку




26 квітня 2022 року у ЧТЕІ ДТЕУ відбулося засідання Вищої школи педагогічної майстерності і професійного розвитку в режимі онлайн.

Захід розпочала керівник Школи, завідувачка кафедри фінансів та банківської справи, д.е.н., професорка Алла Чорновол, яка наголосила, що одним із найважливіших завдань на шляху вдосконалення якості вищої освіти та набуття здобувачами практичних навичок є функціонування навчальних і науково-дослідних лабораторій, практичних кабінетів при кафедрах.

З вітальним словом до учасників засідання звернувся заступник директора з науково-методичної роботи, міжнародних зв’язків та інноваційного розвитку, д.е.н., професор Василь Кифяк. Він акцентував увагу на важливості надання компетентнісної освіти, що забезпечується поєднанням теоретичного і практичного навчання.

З доповіддю на тему «Роль навчально-методичного комплексу лабораторії (кабінету) у підвищенні ефективності заняття у вищій школі» виступили к.т.н., доцент кафедри технології та організації готельно-ресторанного бізнесу Ольга Романовська, завідувач навчальної лабораторії Анастасія Паращук, стейкголдер – інженер-технолог ПП «Перепічка» Любов Ревуцька.

Також відбулося інформування слухачів школи про результати стажування та підвищення кваліфікації науково-педагогічних та педагогічних кадрів ЧТЕІ ДТЕУ.

Завідувач практики відділу навчально-методичної роботи, акредитації та ліцензування Наталія Канут прозвітувала про проходження атестації на відповідність займаній посаді та підвищення кваліфікації на базі підприємства ПрАТ «Імпульс», за результатами якого надала:

- пропозиції щодо диференційованого підходу до організації практичної підготовки у ЧТЕІ ДТЕУ;

- пропозиції щодо вдосконалення «Пам’ятки роботодавцям» та доповнення фахових вимог і компетентностей до випускників інституту за рекомендаціями стейкголдерів;

- рекомендації щодо підвищення ефективності проведення практичної підготовки здобувачів вищої освіти усіх рівнів та форм навчання, які здобувають вищу освіту у ЧТЕІ ДТЕУ;

- пропозиції щодо впровадження інноваційних інструментів організації практичної підготовки, сформовані за результатами підсумкового вебінару стажування на тему «Методика організації проведення практичної підготовки на базі «ПрАТ «Імпульс».

Тетяна Незвещук-Когут, к.е.н., доцент кафедри технології та організації готельно-ресторанного бізнесу, проінформувала про проходження стажування на тему «Антикризова діяльність закладів HoReCa на засадах сталості у постковідний період» в Академії готельного господарства. Стажування включало навчання з 6 модулів:

- сталий розвиток закладів HoReCa;

- розробка стратегії роботи закладів HoReCa;

- розробка інноваційних продуктів та послуг у постковідний період для закладів HoReCA;

- удосконалення сервісної діяльності закладів;

- антикризовий менеджмент;

- тренди та кращі практики у роботі закладів HoReCa.

Антоніна Каспрук, ст. викладач кафедри фінансів та банківської справи, поділилася досвідом, отриманим від участі у ІІІ Міжнародній програмі підвищення кваліфікації керівників закладів освіти і науки, а також педагогічних та науково-педагогічних працівників «Нобелівський курс: нові знання, ідеї, досвід, цінності, компетентності». За результатами підвищення кваліфікації Антоніна Каспрук отримала Міжнародний сертифікат № 5650 від 20.01.2022 р.

Наприкінці зустрічі слухачі Вищої школи педагогічної майстерності і професійного розвитку мали змогу задати питання та отримати кваліфіковані відповіді, що викликало дискусію та зацікавлення в обговоренні.

Щиро вдячні доповідачам і всім присутнім за ґрунтовні доповіді, співпрацю у творчій атмосфері.


Фотозвіт...




Засідання Вищої школи педагогічної майстерності і професійного розвитку