Чернівецький торговельно-економічний інститут Державного торговельно-економічного університету

Сертифікована система управління якістю ДСТУ ISO 9001:2015

Засідання Школи ділового успіху




20 травня 2022 року з нагоди відзначення Дня науки в Україні для членів наукового гуртка «Фінансист» та Наукового товариства молодих вчених і студентів проведено спільне засідання Школи ділового успіху (керівник Школи – к.е.н., доцент Любов Гут) та Асоціації випускників ЧТЕІ ДТЕУ на тему «Професійне зростання: від студента до науковця».

До участі у зазначеному заході були запрошені провідні науковці, випускники ЧТЕІ ДТЕУ:

- Галина Филюк – зав. кафедри економіки підприємства Київського національного університету імені Т. Шевченка, д.е.н., професорка, Заслужений економіст України, випускниця ЧТЕІ 1995 року (спец. «Економіка торгівлі»);

- Алла Чорновол – зав. кафедри фінансів та банківської справи ЧТЕІ ДТЕУ, д.е.н., професорка, випускниця ЧТЕІ 2003 року (спец. «Облік і аудит»).

На початку заходу з вітальним словом виступила Ірина Лошенюк, заступник директора ЧТЕІ ДТЕУ, яка зазначила, що зазвичай наукову діяльність обирають за покликанням душі найкращі студенти і випускники. Проте лише науковці, які повністю віддані своїй роботі, можуть досягнути значних успіхів. Також Ірина Романівна відзначила важливість економічних знань та фінансової грамотності для подальшої відбудови економіки України у післявоєнний період.

Галина Филюк у своїй доповіді розповіла про власний успішний досвід у науковій діяльності, а також висловила вдячність науково-педагогічному колективу інституту за збереження протягом більш як 55-літньої діяльності інституту освітніх традицій і високого рівня фахових знань, що надаються під час навчання у ЧТЕІ ДТЕУ. Особливу увагу пані Галина звернула на конкурентні переваги кандидата з вищою освітою, науковим ступенем та вченим званням при працевлаштуванні у провідні підприємства, організації та установи, у тому числі іноземні. Насамкінець спікерка побажала молодим науковцям розвивати власний інтелектуальний потенціал, якого надзвичайно потребуватиме наша держава найближчим часом, а особливо після Перемоги.

Алла Чорновол ознайомила слухачів із власними життєвими віхами у кар’єрному зростанні, у тому числі навчання у коледжі, ЧТЕІ, аспірантурі та докторантурі. Також наголосила на важливості постійного6 вдосконалення під час виконання професійних обов’язків та визначила основні риси науковця: потяг до самоствердження, наполегливість у досягненні мети та ініціативність.

Любов Гут, керівник Школи ділового успіху, проінформувала студентів про види наукових економічних досліджень, типи професій науковця та науково-педагогічного працівника, основні етапи становлення науковця, зв’язок рейтингу закладу вищої освіти з творчим доробком професорсько-викладацького складу у науковій сфері. Найбільш зацікавленим важливою була інформація про цитування праць науковців та визначення індексу Гірша у Google Академії та Scopus, а також про інші особливості наукової діяльності.

Під час обговорення всі учасники засідання мали змогу переконатися у тому, що науковець – це насамперед творча особистість, яка прагне до постійного вдосконалення та наукового пошуку.

ЧТЕІ ДТЕУ висловлює щиру подяку спікерам за участь, щирість у спілкуванні та ґрунтовні настанови студентам, які займаються науково-дослідною роботою, щодо прагнення до здобуття нових знань, самоосвіти та бажання навчатися впродовж всього життя.

Колектив ЧТЕІ ДТЕУ вітає всіх науковців з Днем науки в Україні та бажає міцного здоров'я, родинного затишку, добробуту, творчої наснаги, професійного відчуття новизни у наукових дослідженнях та нових здобутків на ниві науки.


Фотозвіт...




Засідання Школи ділового успіху