Чернівецький торговельно-економічний інститут Державного торговельно-економічного університету

Сертифікована система управління якістю ДСТУ ISO 9001:2015

Засідання Вищої школи педагогічної майстерності і професійного розвитку




19 січня 2023 року за участю науковців Чернівецького торговельно-економічного інституту відбулося засідання Вищої школи педагогічної майстерності і професійного розвитку на тему «Академічна доброчесність у закладах вищої освіти».

На початку заходу керівник Школи, завідувачка кафедри фінансів, обліку і оподаткування, д.е.н., професорка Алла Чорновол підкреслила важливість обраної тематики та сучасні вимоги наукової спільноти щодо дотримання академічної доброчесності.

Доповідач, к.е.н., доцент кафедри менеджменту, маркетингу та міжнародної логістики Андрій Круглянко ознайомив слухачів з теоретичним обґрунтуванням та нормативно-правовим забезпеченням академічної доброчесності; розповів про академічну відповідальність науково-педагогічних працівників та види порушень академічної доброчесності (академічний плагіат, самоплагіат, фабрикація, фальсифікація, списування, хабарництво, необ’єктивне оцінювання). Також пан Андрій наголосив на необхідності ознайомлення кожного викладача з інформацією на сторінці «Академічна доброчесність» офіційного вебсайту ЧТЕІ ДТЕУ.

Під час обговорення заявленої теми виступив заступник директора з науково-методичної роботи, міжнародних зв’язків та інноваційного розвитку, д.е.н., професор Василь Кифяк. Він наголосив на принципах і правилах дотримання академічної доброчесності у процесі проведення наукових досліджень здобувачами освіти та науково-педагогічними працівниками. Зазначив, що організаційні та навчальні заходи в ЧТЕІ ДТЕУ поєднані з широкою популяризацією академічної доброчесності.

До учасників засідання також звернулася заступник директора з навчально-педагогічної роботи, організації та забезпечення освітньо-виховного процесу, к.т.н., доцент Ірина Лошенюк, яка підкреслила вагому роль дотримання принципів академічної доброчесності в усіх аспектах освітнього процесу. Зазначила, що вони стосуються як здобувачів освіти, так і педагогічних та науково-педагогічних працівників.

Наприкінці зустрічі слухачі Вищої школи педагогічної майстерності і професійного розвитку провели дискусію з актуальних питань академічної доброчесності.

Щиро вдячні організаторам за змістовний захід, а доповідачу – за цікаву інформацію. Сподіваємося, що подальші заходи з проблемних питань освітнього процесу і надалі забезпечуватимуть підвищення якості навчання в нашому закладі.


Фотозвіт...


Засідання Вищої школи педагогічної майстерності і професійного розвитку