Чернівецький торговельно-економічний інститут Державного торговельно-економічного університету

Сертифікована система управління якістю ДСТУ ISO 9001:2015

Захід з нагоди відзначення Міжнародного дня боротьби
за права жінок і міжнародного миру
«На шляху до рівності»
8 березня 2023 року студенти, викладачі та співробітники Чернівецького торговельно-економічного інституту ДТЕУ долучилися до акції «На шляху до рівності», яка була організована Департаментом соціальної політики Чернівецької міської ради спільно з громадською організацією «Синергія» в межах відзначення Міжнародного дня боротьби за права жінок і міжнародного миру.

Під час заходу учасники тримали в руках плакати із зображенням важливих дат становлення жіночого права та жіночих облич міст, зробленими нейромережею. Ці обличчя символізуюють українських жінок, які відстоюють своє право вільно жити, захищати своїх дітей, волонтерити, бути захисницями своєї країни та кожного громадянина України, мати рівні права і можливості.

Організаторка акції Наталія Батракова розповіла історію заснування цього дня. Зокрема, вона зазначила, що 8 березня 1977 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію, яка пропонувала країнам світу «відзначати Міжнародний день прав жінок і міжнародного миру». Саме таке трактування має сенс. Цей день пов’язаний з історією жіночого активізму у світі, з тисячними демонстраціями, зокрема в Нью-Йорку наприкінці ХІХ – на початку ХХ століття, де жінки вимагали скоротити робочий день, забезпечити рівні з чоловіками умови оплати праці, надати виборче право. Саме цей день був запропонований як Міжнародний жіночий день на Міжнародній конференції соціалісток у Копенгагені в 1910 році. У 1911 році він відзначався демонстраціями в Німеччині, Австрії, Данії, Швейцарії тощо у багатьох країнах світу.

Буковинська поетеса Олена Рєпіна зізналася, що протягом багатьох років не відзначає 8 березня, однак у пам'ять жінок, вбитих, закатованих і зґвалтованих нашими ворогами в Ірпіні, Бородянці, Бучі та інших українських містах, пані Олена бере участь в акції, щоб не допустити замовчування, прийняття та пробачення цих страшних злочинів світом.

Завершився захід спільним виконанням гімну України та подяками жінкам-захисницям, які разом із чоловіками-побратимами у лавах ЗСУ боронять нашу землю від російської навали.

Українці вдячні кожному захисникові та захисниці за можливість працювати, бачитися з рідними, милуватися весняним небом і просто жити!


Фотозвіт...


Захід з нагоди відзначення Міжнародного дня боротьби за права жінок і міжнародного миру «На шляху до рівності»