Чернівецький торговельно-економічний інститут Державного торговельно-економічного університету

Сертифікована система управління якістю ДСТУ ISO 9001:2015

Засідання Вищої школи педагогічної майстерності і професійного розвитку




7 червня 2023 року на базі ЧТЕІ ДТЕУ було проведено засідання Вищої школи педагогічної майстерності і професійного розвитку за участю науковців Чернівецького торговельно-економічного інституту ДТЕУ та всіх зацікавлених на тему «Інформаційна та цифрова безпека в сучасному освітньому середовищі вищої школи».

Захід розпочала керівниця Вищої школи Алла Чорновол, яка підкреслила важливість інформаційної та цифрової безпеки в закладах вищої освіти.

Заступник директора Василь Кифяк наголосив на актуальності проблеми забезпечення інформаційної безпеки національних інтересів у сучасному освітньому середовищі вищої школи.

Доповідачем заходу з інформативною та цікавою презентацією виступила Валентина Чичун, яка ознайомила всіх присутніх з основними елементами сучасної цифрової трансформації у вищій освіті. Увага зосереджувалася на внутрішніх та зовнішніх загрозах безпеки інформації та системі її захисту. Підсумовуючи свою доповідь, Валентина Андріївна зауважила, що інформаційна та цифрова безпека освітнього середовища вищої школи повинна базуватися на принципах захисту інформації із застосуванням єдиної сукупності законодавчих, організаційних і технічних заходів, спрямованих на виявлення, відображення і ліквідацію різних видів загроз інформаційній безпеці.

Другим питанням на порядку денному було «Ґрунтовність наукових досліджень: методичні рекомендації та сучасні підходи», доповідачка – начальниця відділу науково-методичної роботи та міжнародних зв’язків Алла Шимко. Алла Василівна наголосила на актуальності такого питання, як підвищення якості та науково-практичної цінності Вісника ЧТЕІ, який є фаховим виданням (категорія Б), представленим у міжнародних, закордонних і національних реферативних та наукометричних базах. У презентації доповідачка детально розглянула правильність написання усіх структурних елементів наукової статті та виокремила основні зауваження та рекомендації щодо наукових досліджень викладачів.

Під час засідання також відбулося інформування про результати стажування та підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників інституту.

Валентина Чичун проінформувала про результати проходження підвищення кваліфікації викладачами кафедри (Оксани Зеленюк, Наталії Шупрудько) у Балтійському науково-дослідному інституті проблем трансформації економічного простору (м. Рига, Латвія).

Любов Гут поділилася досвідом, отриманим від участі у Всеукраїнському марафоні «Практичні кейси: освітній менеджмент та управління, психолого-педагогічна підтримка, інклюзивний підхід» (Інститут модернізації освіти МОН України, м. Київ).

Щиро вдячні доповідачам та організаторам за змістовний захід, цікаві доповіді, ґрунтовну дискусію у творчій атмосфері та сподіваємося про наступні не менш цікаві та актуальні теми, що сприятимуть вдосконаленню професійної діяльності та освітнього процесу загалом.


Фотозвіт...


Засідання Вищої школи педагогічної майстерності і професійного розвитку