Чернівецький торговельно-економічний інститут Державного торговельно-економічного університету

Сертифікована система управління якістю ДСТУ ISO 9001:2015

Засідання Вищої школи педагогічної майстерності і професійного розвитку




30 жовтня 2024 року на базі ЧТЕІ ДТЕУ було проведено засідання Вищої школи педагогічної майстерності і професійного розвитку.

Захід розпочала керівниця Вищої школи Алла Чорновол, яка підкреслила важливість проведення засідань школи в реаліях сьогодення. Заступник директора, д.е.н., професор Василь Кифяк виступив з вітальним словом, наголосивши на актуальності запланованих питань роботи школи і їх впровадження в науково-педагогічні процеси інституту.

З доповіддю на актуальну тему «Найпопулярніші стилі цитування: їх використання та приклади» виступила завідувач бібліотеки, репозитарію Тетяна Корольова. Доповідачка наголосила на тому, що стилів цитування існує дуже багато, вони схожі між собою, але мають певні розбіжності, які впливають на систему символів, позначок та порядок складання списку використання джерел. Розповіла про застосування Державного стандарту України ДСТУ 8302:2015 «Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання», найбільш відомі міжнародні стилі цитування, які відображають усі галузі наукових досліджень. Особливу увагу було приділено стилю APA (American Psychological Association), який є одним із найпоширеніших методів оформлення цитування в наукових публікаціях, та бібліографічним менеджерам, що дозволяють завантажити всі необхідні джерела інформації та надалі цитувати їх у різноманітних наукових текстах.

Під час засідання також відбулося інформування про результати стажування та підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників інституту у 2024 році.

20 березня – 20 червня Конон Багрій, Юрій Чаплінський, Ольга Романовська пройшли навчання за програмою підвищення кваліфікації науково-педагогічних, педагогічних працівників з питань впровадження дуальної форми здобуття освіти у закладах вищої та фахової передвищої освіти, виконали практичні завдання курсу (тривалість навчання - 60 годин).

7 серпня – 11 жовтня Юрій Королюк пройшов підвищення кваліфікації на базі Merkur Academy of Professional Education, Kaluzha. Метою підвищення кваліфікації було розробка та захист інтелектуального продукту на основі харчової промисловості за результатами експериментальних досліджень.

2 вересня - 11 вересня Юлія Маначинська пройшла міжнародне підвищення кваліфікації (вебінар) на тему: «Неформальна освіта та академічна доброчесність у підготовці бакалаврів та магістрів у країнах ЄС та Україні», IBR LPNT (Lublin, Poland), ГО «Міжнародна фундація науковців та освітян».

7 жовтня - 11 жовтня Алла Чорновол, Любов Гут, Сергій Рилєєв, Юлія Маначинська, Микола Скрипник прослухали тижневий онлайн-лекторій для освітян «Школа страхування» від Національного банку України. Метою заходу було поглиблення знань з фінансової грамотності та підвищення кваліфікації для науково-педагогічних працівників.

Тетяна Незвещук-Когут проходила навчання у літніх школах «Європейська зелена політика та сталі фінанси: адаптація випускників українських університетів для роботи на ринку праці в умовах переходу до сталої економіки» та «Політика ЄС щодо соціальної економіки: зайнятість, соціальні питання, інклюзивне підприємництво»; навчання за онлайн-курсом Академії Національної туристичної організації України (НТОУ) та підвищення кваліфікації «Сила соціальних мереж у професійному розвитку представників університетів: особистий бренд, інструменти для освітніх продуктів, просування цінностей сталого розвитку».

За підсумками навчання всі науково-педагогічні працівники отримали сертифікати на підтвердження отриманих знань.

Щиро вдячні доповідачам та організаторам за змістовний захід, цікаві доповіді, ґрунтовну дискусію у творчій атмосфері та сподіваємося на наступні, не менш цікаві та актуальні теми, що сприятимуть вдосконаленню професійної діяльності та освітнього процесу загалом.



Фотозвіт...



Засідання Вищої школи педагогічної майстерності і професійного розвитку