Чернівецький торговельно-економічний інститут Державного торговельно-економічного університету

Сертифікована система управління якістю ДСТУ ISO 9001:2015

ХІІ Буковинський студентський фестиваль науки




7 листопада 2024 року у Чернівецькому торговельно-економічному інституті Державного торговельно-економічного університету відбувся перший день ХІІ Буковинського студентського фестивалю науки. Мета фестивалю – створення умов для пошуку наукових студентських ініціатив, що мають підприємницький потенціал, з метою їх подальшої реалізації для відновлення економіки України після перемоги, а також для реалізації цілей Стратегії розвитку Чернівецької області на період до 2027 року.

Цього року учасниками фестивалю стали студенти Чернівецького торговельно-економічного інституту ДТЕУ, Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича, Одеського державного аграрного університету (м. Одеса), Чернівецького фахового коледжу технологій і дизайну, а також студенти Сучавського університету імені Штефана чел Маре з Румунії.

Розпочався захід із вітального слова Анатолія Вдовічена, д.е.н., професора, директора, який привітав усіх присутніх із початком фестивалю та розповів про вагомі результати проведення попередніх фестивалів – успішну реалізацію кількох відомих студентських робіт. Зразком для молоді став найвідоміший у Чернівцях та поза його межами проєкт «Сурмач на ратуші», автором та реалізатором якого був наш професор Василь Федорович Кифяк. На завершення Анатолій Анатолійович побажав перемоги Україні та найкращому проєкту і науковому дослідженню.

Заступник директора з науково-методичної роботи, міжнародних зв’язків та інноваційного розвитку ЧТЕІ ДТЕУ, д.е.н., професор Василь Кифяк привітав учасників і зазначив, що фестиваль є тим трампліном, який може дати якісний стрибок у майбутнє розумним, креативним і підприємливим студентам. А також поділився тим, що проєкт муніципального розвитку «Сурмач на ратуші» став поштовхом до започаткування фестивалю науки.

Для об’єктивного оцінювання студентських робіт було запрошено представників органів місцевої влади, експертів, науковців та підприємців. Цьогоріч склад журі такий:

- Михайло Хмелевський, заступник директора начальник управління інвестиційного розвитку та зовнішньоекономічних відносин Департаменту регіонального розвитку Чернівецької обласної військової адміністрації;

- Руслана Сідляр, заступник директора, начальник управління економіки і торгівлі департаменту соціально-економічного розвитку та стратегічного планування Чернівецької міської ради;

- Максим Бежан, начальник виробництва ростерії «Bacara Coffee»;

- Олена Бородавка, заступник начальника відділу електронної комерції Чернівецького обласного управління «АТ Ощадбанк»;

- Людмила Столяр, к.е.н., доцент, заступник генерального директора з обліку, фінансів та статистики, головний бухгалтер ТДВ «Чернівецький хімзавод».

У перший день фестивалю студенти представляли власні бізнес-проєкти, серед яких найкращими було визнано:

- «Грін тайм» Діани Синкумамі (науковий консультант – к.е.н., доцент Тетяна Незвещук-Когут) – І місце;

- «Cinnabon-bon» Віталіни Долінської (науковий консультант – к.т.н., доцент Каріна Паламарек) – ІІ місце;

- «GreenFuture» Вікторії Романської (науковий консультант – к.е.н., доцент Тетяна Незвещук-Когут) – ІІІ місце.

У другій частині до уваги присутніх були представлені студентські наукові дослідження. Найкращою серед них стала робота Поліни Вдовіченої на тему «Сучасний стан гастротуризму України та перспективи його розвитку в повоєнний період: аналітичний аспект» (науковий консультант – к.е.н., доцент Конон Багрій). 2 місце здобули Софія Думська та Тетяна Балан з роботою «Особливості доступності у сфері туризму і гостинності» (науковий консультант – к.е.н., доцент Тетяна Незвещук-Когут). 3 місце вибороли Софія Ільїн, Діана Синкумамі з дослідженням «Соціальні мережі як молодіжний напрям розвитку та організації туристично-екскурсійної діяльності» (наукові консультанти – доценти Роман Гищук та Ольга Романовська).

Спецприз від спонсорів отримала Марія Фірчук-Лукашева за наукове дослідження «Облік з використанням технологій ШІ для відновлення бізнесу».

Члени журі фестивалю відзначили, що всі презентовані студентські проєкти та дослідження є актуальними, інноваційними та креативними.

Переможці отримали дипломи та численні подарунки від спонсорів та членів журі.

Вітаємо переможців та бажаємо їм подальших звершень, а також реалізації запропонованих ідей та проєктів!



Фотозвіт...



ХІІ Буковинський студентський фестиваль науки