Чернівецький торговельно-економічний інститут Державного торговельно-економічного університету

Сертифікована система управління якістю ДСТУ ISO 9001:2015
Практична підготовка


Кафедра фінансів, обліку і оподаткування














Практична підготовка




Відповідно до Державного стандарту освіти в Україні практична підготовка студентів у вищих навчальних закладах всіх рівнів акредитації є обов’язковим елементом освітньо-професійної підготовки фахівців відповідного рівня, метою якої є набуття професійних навичок та вмінь.

Зміст практики визначено відповідно до чинного навчального плану для студентів денної та заочної форми навчання. Практична підготовка студентів передбачає безперервність та послідовність її проведення при одержанні необхідного обсягу практичних знань і умінь відповідно до різних освітніх ступенів:«бакалавр», «магістр».

Виробнича практика для студентів спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» освітнього ступеня «бакалавр» передбачає проведення наукових досліджень з проблем фінансової сфери з метою набуття компетенції інноваційного характеру, навичок науково-дослідної та управлінської діяльності.

Передбачено наступні бази проходження виробничої практики: фінансові управління місцевих органів влади; управління Державної казначейської служби; органи Державної фіскальної служби; органи Державної аудиторської служби; управління державних цільових фондів; бюджетні установи та організації; управління праці та соціального захисту населення; страхові компанії; філії (відділення) комерційних банків; сільські (селищні) ради.

Для методичного забезпечення виробничої практики кафедрою фінансів, банківської справи та підприємництва розробленоПрограму та Методичні рекомендації до проходження виробничої практики.

Для студентів освітнього ступеня «магістр» передбачено проходження двох видів практики:виробничу практику з фаху та переддипломну практику.

Виробнича практика з фаху спрямована на закріплення та поглиблення знань, отриманими студентами в процесі вивчення професійного циклу навчальних дисциплін, формування практичних умінь з спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування», передбачає підбір практичного матеріалу для виконання навчально-дослідних завдань. Проводиться у виробничих умовах на базах практики.

Переддипломна практика є завершальним етапом підготовки фахівців. Проводиться з метою поглиблення, узагальнення і вдосконалення здобутих студентами знань, набутого професійного досвіду, компетенції та підготовки до самостійної трудової діяльності. Під час даної практики студенти здійснюють збір практичних матеріалів для виконання випускної кваліфікаційної роботи.

Передбачено наступні бази проходження виробничої практики з фаху та переддипломної практики: фінансові управління місцевих органів влади; управління Державної казначейської служби; органи Державної фіскальної служби; органи Державної аудиторської служби; управління державних цільових фондів; бюджетні установи та організації; управління праці та соціального захисту населення; страхові компанії; філії (відділення) комерційних банків; сільські (селищні) ради.

Для методичного забезпечення виробничої практики кафедрою фінансів, банківської справи та підприємництва розроблено Програму та Методичні рекомендації до проходження виробничої практики з фаху та переддипломної практики.

Практична підготовка фахівців спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність (Економіка підприємства)» кафедрою фінансів, банківської справи та підприємництва здійснюється у відповідності з наскрізною програмою практики, яка включає виробничу практику для студентів освітнього ступеня «бакалавр» та виробничу практику з фаху та переддипломну практику для студентів освітнього ступеня «магістр»

Виробнича практика для студентів спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність (Економіка підприємства)» освітнього ступеня «бакалавр» зорієнтована на формування навичок та ознайомлення з виконанням аналітичної, планової, організаційної, обліково-статистичної, контрольної, інформаційної функцій на окремих фахових посадах у підприємствах.

Передбачено наступні бази проходження виробничої практики: підприємства різних форм власності та організаційно-правових форм, які здійснюють один чи декілька видів економічної діяльності за Державним класифікатором видів економічної діяльності ДК 009:2010 та функціонують на відповідному сегменті ринку не менше двох років. До них відносяться: промислові, будівельні, сільськогосподарські, торговельні, транспортні підприємства, підприємства ресторанного господарства, підприємства інших галузей економіки.

Для методичного забезпечення виробничої практики кафедрою фінансів, банківської справи та підприємництва розробленоНаскрізну програму практики, Програму та Робочу програму до проходження виробничої практики.

Для студентів освітнього ступеня «магістр» передбачено проходження двох видів практики:виробничу практику з фаху та переддипломну практику.

Виробнича практика з фаху спрямована на закріплення та поглиблення знань, отриманими студентами в процесі вивчення професійного циклу навчальних дисциплін, формування практичних умінь з спеціальності 076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність (Економіка підприємства)», передбачає підбір практичного матеріалу для виконання індивідуальних навчально-дослідних завдань. Проводиться у виробничих умовах на базах практики.

Переддипломна практика є завершальним етапом підготовки фахівців. Проводиться з метою поглиблення, узагальнення і вдосконалення здобутих студентами знань, набутого професійного досвіду, компетенції та підготовки до самостійної трудової діяльності. Під час даної практики студенти здійснюють збір практичних матеріалів для виконання випускної кваліфікаційної роботи.

Передбачено наступні бази проходження виробничої практики з фаху та переддипломної практики: промислові, будівельні, сільськогосподарські, торговельні, транспортні підприємства, підприємства ресторанного господарства, підприємства інших галузей економіки.

Для методичного забезпечення виробничої практики з фаху та переддипломної практики кафедрою фінансів, банківської справи та підприємництва розробленоНаскрізну програму практики, Програму та Робочу програму до проходження виробничої практики з фаху та переддипломної практики.