Чернівецький торговельно-економічний інститут Державного торговельно-економічного університету

Сертифікована система управління якістю ДСТУ ISO 9001:2015

Математичні читання на тему «Українські творці математики»
21 квітня 2023 року у режимі on-line кафедрою фінансів, обліку та оподаткування були проведені математичні читання на тему «Українські творці математики» за участю викладачів кафедри, інституту та студентів Чернівецького торговельно-економічного інституту ДТЕУ.

Модератором заходу виступила канд.фіз.-мат.наук, доцент кафедри Ірина Дрінь. Метою заходу було ознайомлення студентів з життєвим шляхом та науковою діяльністю визначних українських математиків, оскільки у кожному періоді історії математики були свої видатні постаті вчених. Одні зажили слави і безсмертя ще за життя, іншим судилося пройти складні шляхи і розділити трагічну долю свого народу. Багато визначних математиків стали зразками щирої відданості науці, патріотами свого народу.

На початку заходу з вітальним словом виступила завідувачка кафедри фінансів та банківської справи, д.е.н., професор Алла Чорновол, яка відзначила, що математика – галузь невтомного пошуку і важкої до самозабуття праці. Праця вченого-математика подібна до праці поета: як і в поезії, у математиці діють досить складні механізми пошуку й оформлення знайденого результату. Проте про математиків чомусь не прийнято говорити піднесено, захоплено, хоча вони також заслуговують високих слів подяки, які ми часто адресуємо людям подвигу і мужності.

Під час проведення математичних читань студенти та викладачі довідалися про особисте життя, віддане служіння математиці та про наукові відкриття, відомі в Україні і далеко за її межами, видатних українських математиків: Михайла Остроградського, Володимира Левицького, Михайла Кравчука, Георгія Вороного та інших.

Цікавими були доповіді-презентації студентів першого курсу Наталії Свідніцької, Світлани Чопи, Одександра Жидика, Богдана Бойка та інших. Бібліографічні розповіді викликали зацікавленість студентів та викладачів, що підкреслює їх актуальність. І, можливо, ознайомившись з життям цих визначних людей, студенти по-справжньому почнуть захоплюватися математикою. Як писав видатний шотландський фізик Д. Максвел: «Наука захоплює нас тільки тоді, коли, зацікавившись життям великих дослідників, ми починаємо стежити за історією їх відкриттів».

Щиро вдячні доповідачам і всім присутнім за цікаві презентації, співпрацю у творчій атмосфері та сподіваємося на наступні зустрічі у ЧТЕІ ДТЕУ.


Фотозвіт...


Математичні читання на тему «Українські творці математики»