XІ Буковинський студентський фестиваль науки
9-10 листопада 2023 року Чернівецький торговельно-економічний інститут Державного торговельно-економічного університету проводить XІ Буковинський студентський фестиваль науки у змішаній формі (онлайн та офлайн). Цього року фестиваль набув не тільки всеукраїнського, а й міжнародного рівня. Сьогодні учасниками фестивалю стали студенти не лише Чернівецького торговельно-економічного інституту ДТЕУ і Чернівецького фахового коледжу технологій і дизайну, а й Міжнародного гуманітарного університету (м. Одеса) та нашого закордонного партнера – Сучавського університету імені Штефана чел Маре з Румунії.
Мета фестивалю – інтеграція науки і підприємництва, отримання студентами навичок трансформування наукових ідей у комерційно успішні бізнес-проєкти.
Заступник директора з науково-методичної роботи, міжнародних зв’язків та інноваційного розвитку ЧТЕІ ДТЕУ, д.е.н., професор Василь Кифяк привітав учасників і зазначив, що фестиваль є тим трампліном, який може дати якісний стрибок у майбутнє розумним, креативним і підприємливим студентам у повоєнній Україні, коли місто розвиватиметься швидкими темпами.
Від імені Сучавського університету ім. Штефана чел Маре (Румунія) висловила привітання д.е.н., професор, декан факультету економіки та державного управління Кармен Настасе. Вона побажала нам плідної роботи та висловила сподівання на приємну особисту зустріч, адже другий день фестивалю, 10 листопада, буде проводитись у м. Сучаві (Румунія). Проєкти студентів їхнього закладу також представлені на фестивалі.
Для об’єктивного оцінювання студентських робіт було запрошено компетентне журі, у складі якого:
- Михайло Хмелевський, начальник управління інвестиційного розвитку та зовнішньоекономічних відносин Департаменту регіонального розвитку Чернівецької обласної військової адміністрації (голова журі);
- Руслана Сідляр, начальник управління економіки і торгівлі Департаменту соціально-економічного розвитку та стратегічного планування Чернівецької міської ради;
- Інна Шовкопляс, заступник начальника філії – Чернівецького обласного управління АТ «Ощадбанк»;
- Людмила Столяр, к.е.н., доцент, заступник генерального директора з обліку, фінансів та статистики, головний бухгалтер ТДВ «Чернівецький хімзавод»;
- Марія Іглінська, директор кав’ярні «МЕРІ БІ».
У першій частині фестивалю студенти представляли власні бізнес-проєкти, серед яких найкращими було визнано:
- Food truck «MAMALIGA» Марини Кобрак, ЧТЕІ ДТЕУ (науковий консультант – Валерія Пенюк) – І місце;
- «Бережи себе» Андрія Забурмехи, Інни Бирзу, ЧТЕІ ДТЕУ (науковий консультант – Тетяна Незвещук-Когут) – ІІ місце;
- «Реалізація методики М. Монтессорі для навчання дітей, постраждалих внаслідок воєнних дій» Дарії Перегині, Міжнародний гуманітарний університет, м. Одеса (науковий консультант – Марина Балджи) – ІІІ місце;
- «Food Bank – інструмент соціального захисту населення» Христини Іфтімійчук, Чернівецький фаховий коледж технологій та дизайну (науковий консультант – Сергій Котельбан) – ІІІ місце.
У другій частині до уваги присутніх були представлені студентські наукові дослідження. 1 місце зайняла Марія Фірчук з роботою «Відновлення бухгалтерського обліку основних засобів на релокованих і звільнених з окупації підприємствах» (науковий консультант – Ірина Мустеца).
2 місце виборов Володимир Балдис з дослідженням «Безпека як фактор конкурентоспроможності підприємств готельного бізнесу» (науковий консультант – Тетяна Незвещук-Когут).
3 місце здобули Аделіна Конська, Галина Фербей, Марія Фірчук з роботою «Автоматизація бухгалтерського обліку для забезпечення ефективної діяльності підприємства в сучасних умовах існування бізнесу в Україні» (науковий консультант – Сергій Рилєєв).
Переможці отримали грошові винагороди, сувенірні подарунки та сертифікати від спонсорів інституту.
Щиро вітаємо переможців та бажаємо їм подальших звершень, а також реалізації запропонованих ідей та проєктів!